6.SINIFLAR ARASI MANGALA TURNUVAMIZ!

6.SINIFLAR ARASI MANGALA TURNUVAMIZ!

6.SINIFLAR ARASI MANGALA TURNUVAMIZ!

6.SINIFLAR ARASI MANGALA TURNUVASI!

Okulumuzda 6.Sınıflarımız arasında Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenimiz Aylin YILMAZ koordinatörlüğünde MANGALA TURNUVASI düzenlendi. Akıl Oyunları Atölyemizde gerçekleştirilen turnuvada öğrencilerimiz, hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Öğrenciler karşı tarafla oyun oynarken centilmenliği ve rakibe saygı duymayı,bir oyunda hem kazanmanın hem de kaybetmenin olduğunu öğreniyorlar. O yüzden akıl oyunları bizim çocuklar için istediğimiz ve onlara değerler anlamında kattığımız oyunlardır.

AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Zeka oyunlarının temel amacı kişilerin düşünme becerilerini geliştirmektir. Özellikle 6-12 yaş arasındaki çocuklar için bu oyunlar çok önemlidir. Zeka oyunları, çocukların algılarını, hafızalarını, bilişsel becerilerini geliştirmek ve güçlendirmek için kullanılabilir. Bunun için doğru materyaller ve doğru eğitmenler eşliğinde, farklı öğrenme metotları göz önünde bulundurularak eğitim verildiğinde çocukların gelişmesi önemli derecede görülmektedir.

Zeka oyunları çocukların problemleri algılama ve değerlendirme kapasitelerinin geliştirilmesinde önemli rol oynar. Çocukların olaylara farklı bakış açısı ile bakabilme, problemlerle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmeleri zeka oyunlarının genel amaçlarındandır.

Zeka oyunlarıyla ilgilenen bireylerin bilişsel becerileri ve kapasitelerinde artış olduğu bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir. Ayrıca bireysel zeka oyunlarının yanı sıra grup çalışmalarında bulunan çocukların kendi yeteneklerini ve bilinmeyen potansiyellerini ortaya çıkarmak veya daha iyi tanımak için fırsat yaratmaktadır.